Ana Sayfa Anne Gebelikte Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Gebelikte Kişisel Bakım Nasıl Olmalıdır?

Gebelikte kişisel bakım nasıl olmalıdır? Hamilelikte kişisel bakım nasıl olmalıdır? Hamilelikte kişisel temizlik, Doğum öncesi kişisel temizlik, Hamilelikte Kişisel Bakım, Gebelikte kişisel bakım . Konuları hakkında bilgiler yazımızın devamındadır.

kisisel-bakim

Gebelik Süreci

Her kadın ayda bir defa yumurta üretir. Bu yumurta erkek spermleri tarafından döllenmezse dışarı atılır. Eğer döllenirse bebek oluşumu başlar. Kadınlar adet gecikmesi ile bu süreçten haberdar olur. Kan testi veya evde yapılan testlerle gebelik kesinleştirildikten sonra 9 ay sürecek heyecanlı ve bir o kadar da zor bir süreç başlamış olur. Bu süreçte gebe kadının en önemli yardımcısı eşidir. Eşi yoksa en yakınlarından biri gebe kadının yakınında olmalıdır. Değişen fiziksel ve ruhsal durumda gebe kadının ihtiyaçları da değişecektir.

 

Hamilelikte Kişisel Bakım

Gebeliğin öğrenilmesinden itibaren kadınlar kendilerine özen göstermelidirler. Gebelikte kişisel bakım hem sağlık hem de psikolojik olarak kadınlara iyi gelecektir. Hormonlarda ki değişikliklerle beraber kadınlar vücutlarında birçok değişiklik yaşarlar. Bunlardan en göze çarpanı artan kilolardır. Hızla alınan kilolar vücutta çatlaklara ve selülitlere sebep olur. Bunun önüne geçmek için doktor onayı aldıktan sonra plates, düzenli yürüyüş, bol su tüketimi faydalı olacaktır. Tabi çatlakların önüne geçmek için daha fazlasına ihtiyaç vardır. Bu noktada da çatlak önleyici kremler veya yağlar kullanmak gerekir. Gebelikte vücutta oluşan bi diğer durum istenmeyen tüylerdir. Özellikle karında ve göğüs çevresinde normalden fazla kıllar dikkat çeker. Bunları almak için vücuda zarar vermeyen bir yöntem kullanmak daha doğrudur. Bunun dışında gebe kadın diş sağlığına da çok özen göstermelidir. Ağızda oluşabilecek bir enfeksiyon tüm vücuda yayılarak gebenin ve bebeğin sağlığını olumsuz etkiler. Ayrıca gebelikte saç boyatma konusu ayrı bir dikkat isteyen konudur. Kesinlikle ucuz saç boyaları bu süreçte kullanılmamalıdır. Kullandığınız boya organik ve sağlığa uygun olmalıdır. Son zamanlarda birçok marka tarafından organik saç boyası üretilmektedir. Şampuanlar, vücud kremleri mümkün olduğunca az kullanılmalıdır. Hatta saç kurutma makinası dahi kullanılmamalıdır. Çünkü saç kurutma makinaları çevreye yaydıkları radyasyon nedeniyle gebenin ve bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir.

 

Bu sebeple gebelikte bakım çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Yanlış bir ürünün kullanılması hem annenin hem bebeğin sağlığında çok ciddi etkiler bırakabilir. Gebe bir kadın kullandığı yediği içtiği her şeye özen göstermelidir.

 

Bu yazımızda Gebelikte kişisel bakım nasıl olmalıdır? Sorusu hakkında genel bilgiler aktardık, konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz olursa yorum bölümümüzden bizlere kolaylıkla iletebilirsiniz.

DİĞER GEBELİKTE KİŞİSEL BAKIM YAZILARINI ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

AnnemBilio.com, gebelikte kişisel bakım konusunda önemli tüm bilgileri çok yakından anlık olarak takip etmektedir, bu konuda son yazı ve gelişmeleri yayınlamaktadır. Bu nedenle annembilio.com'un yayınladığı bilgilendirme yazılarını takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. AnnemBilio.com'da yayınlanan gebelikte kişisel bakım konusundaki en kaliteli yazıları en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bizi takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir