Ana Sayfa Anne Düzensiz Adet Görmek Kısırlık Habercisi Olabilir Mi?

Düzensiz Adet Görmek Kısırlık Habercisi Olabilir Mi?

Düzensiz Adet Görmek Kısırlık Habercisi Olabilir Mi? Adet düzensizliği varken hamile kalınır mı? Kısırlıkta adet görülür mü? Adet düzensizliği olanlar nasıl hamile kalır? konuları hakkında bilgiler yazımızın devamında bulunmaktadır.

duzensiz-adet

Düzensiz adet görmek, kısırlık sebeplerinden birisi mi? Sorusu pek çok kadın tarafından merak edilmektedir. Bunun cevabı ise maalesef evettir. Düzensiz görülen adet kısırlığın en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Pek düzensiz adet nedir?

 

 Düzensiz Adet Görmek

Adette yaşanan düzensizliğin hamile kalmayı engellediğini ya da zorlaştırdığını belirtilmiştir. Adet düzensizliği ise şu şekilde gerçekleşmektedir: Normalde bir kadın 28 gün süreyle bir adet görmektedir. Ancak bu herkes için aynı olacak diye bir kaide yoktur. Bu süre 25 ile 32 gün arasında değişebilir. 1 – 2 gün oynaması da bir sorun teşkil etmez. Adet düzensizliğinden kasıt; bir kadının 2 – 3 ayda ya da daha fazla süre aralıklar ile adet görmesidir. Bu da onun yumurtlama fonksiyonun tam olarak çalışmadığını gösterir. Bu kişinin hamile kalma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak tedavi olursa hamile kalabilir.

 

 Adet Düzensizliği Olan Kişinin Hamile Kalamama Sebebi

Normal bir kadın yumurtlama zamanı; adet gördüğü ilk günden sonra 14 ve 15. günlerdir. (Bu süre 1 – 2 gün önce ya da sonra olabilir) Bu süreçte döllenme yaşanmaz ise, döllenmek için bekleyen yumurtalar, vücuttan dışarı atılır. Bu nedenle hamile kalabilmek için adet döneminden sonra 13 – 14 – 15 ve 16. günler oldukça önemlidir. Adet düzensizliği olan kişiler de ise yumurtlama zamanı çok daha azdır. Ve bu zaman belli değildir. Bu nedenle de adet düzensizliği olan kadınların hamile kalabilme ihtimali oldukça düşüktür. Bu da kısırlık sebeplerinden birisi anlamına gelmektedir.

 

 Adet Düzensizliğinin En Önemli Sebepleri

Adet düzensizliği yaşamanın birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin içerisinde en önemlileri şu şekilde sıralanabilir:

– Hormonal farklılıklardan dolayı adet düzensizliği görülebilir.

– Rahim de yer alan yumurtalık kistleri,

– Rahim ya da rahim ağzında bulunan polipler,

– Endometrial hiperplazi bunun anlamı şudur: Rahimin içini çevrelemiş olan tabakanın normalden büyük olması,

– Miyomlar,

– Son olarak küçük bir ihtimal de olsa rahim kanseri adet düzensizliği yaşamanın en büyük sebepleri arasında gösterilebilir.

 

Bu yazımızda Düzensiz Adet Görmek Kısırlık Habercisi Olabilir Mi? Adet düzensizliği varken hamile kalınır mı? Soruları hakkında genel bilgiler aktardık, konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz olursa yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz.

 

DİĞER DÜZENSİZ ADET GÖRMEK YAZILARINI ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

AnnemBilio.com, düzensiz adet görmek konusunda önemli tüm bilgileri çok yakından anlık olarak takip etmektedir, bu konuda son yazı ve gelişmeleri yayınlamaktadır. Bu nedenle annembilio.com'un yayınladığı bilgilendirme yazılarını takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. AnnemBilio.com'da yayınlanan düzensiz adet görmek konusundaki en kaliteli yazıları en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bizi takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir