Ana Sayfa Anne Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Doğum Çantasında Neler Olmalı? Doğum Çantasında Olması Gerekenler Nelerdir? Doğum çantasında neler olmalı? Doğum valizinizde neler olmalı? Doğum çantası ne zaman hazırlanmalı. Konuları hakkında bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

dogum-cantasi

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

 

Finale adım adım yaklaşan genç anne adaylarının kafasını meşgul eden konulardan birisi de doğum çantası nasıl hazırlanır sorusunun cevabıdır. Hastane hazırlıklarının başlaması aynı zamanda bebeğinizi kucağınıza alma zamanının yaklaştığının da göstergesidir. Heyecanlı bekleyişin sonuna gelirken hastanede hem kendi hem de bebeğinizin konforunu en iyi şartlarda sağlamak için eksiksiz bir çanta hazırlığı yapmanız gerekir.

 

Doğuma 15 gün kala tamamlanması gereken hazırlıklar olası erken doğum ihtimali göz önünde bulundurularak son dakika telaşından kurtulmasını sağlar. Gebelik sürecinde yapılacak liste, eksiksiz bir çanta hazırlanması için en doğru yöntemdir.

 

Ailenin Yeni Ferdi Geliyor!

 

Ailenin yeni ferdinin abi ya da ablasının olması halinde hastane odasını süsleyecek özel hatıra ve resimlerin önceden belirlenmesi çoğu zaman hayat kurtaracak önemli bir detaydır. Doğum çantasında neler olmalı liste işleminin anne ve bebek için ayır ayrı hazırlanması son derece önemlidir. Hastanede geçirilmesi düşünülen süre göz önünde tutularak yapılacak hazırlıklar; taşıması kolay, temiz ve yeterli büyüklüğe sahip bir çanta yardımıyla kısa sürede tamamlanabilir.

 

           Doğum çantası hazırlığı öncesinde sevdiklerinize vereceğiniz özel görevler sayesinde kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Eksiksiz bir hazırlanma süreci doğumdan alacağınız keyfin, bebeğinize göstereceğiniz ilginin ve hastanede yaşayacağınız konforun temellinin sağlam atılması anlamına gelecektir.

 

Genç annenin ihtiyaç duyacağı ürünler; rahat bir gecelik, yürüyüş sırasında kullanılacak sabahlık, güvenli bir terlik, yedek iç çamaşırı, günlük ped, birkaç çift çorap, eve dönüş kıyafetidir.

 

Kişisel bakım malzemeleri; diş fırçası ve macunu, el havlusu, göğüs pedi, el&yüz&dudak kremi, ıslak mendil, kirli torbası ve saç ürünleridir.

 

Hastanede konforu için gerekli ürünler; doğumu beklerken karıştırılacak dergi&kitap, yedek yastık, bir aile fotoğrafı, bebek için hazırlanmış ikram ve hediyelik ürünlerdir.

 

Bebeğin ihtiyaç duyacağı ürünler; hastane çıkış takımı, süt pompası, biberon ve hazır mama, emzik, patik, şapka, eldiven, bebek bezi, oto koltuğu, battaniye ve kordon kanı kitidir.

 

Bebeğin cinsiyeti göz önünde tutularak yapılacak hazırlıklarda oda süslemesi ve ikram gibi detaylar en yakın aile dostu ya da yaşça en genç akrabaya verilebilir. Eksiksiz olarak tamamlanacak hazırlıklar bebeğin kendini güvende hissetmesi için de son derece önemlidir.

 

DİĞER DOĞUM ÇANTASI YAZILARINI ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

AnnemBilio.com, doğum çantası konusunda önemli tüm bilgileri çok yakından anlık olarak takip etmektedir, bu konuda son yazı ve gelişmeleri yayınlamaktadır. Bu nedenle annembilio.com'un yayınladığı bilgilendirme yazılarını takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. AnnemBilio.com'da yayınlanan doğum çantası konusundaki en kaliteli yazıları en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bizi takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir