Ana Sayfa Baba Bebek Baba İlişkisi

Bebek Baba İlişkisi

Babalarda en az anneler kadar heyecanlı, edişeli ve mutlu bir dönem sonunda, bebeklerine kavuşurlar. Bebeğin telaşı, endişesi içinde tarifsiz duygular yaşanmaktadır. Babaların bu dönemde nasıl oldukları, neler yapmaları gerektiği konusu yazımızda yer almaktadır.

Baba ve Bebek Arasında ki Bağ

Baba olmak, baba olmanın vermiş olduğu heyecan ve mutluluk, tarifi mümkün olmayan durumlardandır. İlk baba olduğunuz anda birçok konu düşünüp tedirgin olabilirsiniz, hatta gözünüz bile korkabilir ilk etapta anca zamanla son derece keyifli ve eğlenceli bir dönemin sizi beklediğini göreceksiniz. Eşinizin de yanınızda olacağı bu dönemde, ailenizin bütün sorumluluklarının size ait olduğu daha iyi anlayacak, bebeğinizin gelişi mutluluğunuzu kat kat artıracaktır.

Yeni doğan bebeğiniz, eşiniz için yapmanız gereken birçok şey vardır. Sorumluluk artık fazlasıyla sizde, ailenizin yönetimi baba olarak sizin elinizdedir. Aile olarak yeni gelen bebeğiniz hayatınızda birçok anı değiştirecektir. Bu değişimlere olabildiğince hızlı ayak uydurmanız, kabullenmeniz eşinizi ve sizi rahatlatacaktır. Fizyolojik anlamda birçok değişime uğrayan eşiniz, 9 ay boyunca bebeğinizi taşımış, üstüne birde doğum yorgunluğu eklenmiştir, bu yüzden eşinizin yanında olmanız ona yardım etmeniz gerekmektedir. Eşinizin doğumdan çıktığı için, ağrıları olabilir hareketleri kısıtlı olabilir, iyileşme sürecinde yardımcı olmanız gerekli olacaktır. Eşinize yardımcı olmanızın yanı sıra dinlenebilmesi içinde imkanlar meydana getirmelisiniz. Lohusa döneminde de duygusal anlamda kendi içinde bir takım dalgalanmalar yaşayabilir, bu süreçte anlayışlı olmanız ve bu durumun geçici olduğunu düşünmeniz sizi de rahatlatacaktır. Yaşadığınız bu değişikliklerin geçici olduğunu düşündükten sonra, bebeğiniz için bu dönemin yaşandığını hatırlayarak moralinizi yüksek tutun. Sizin pozitif olmanız eşiniz üzerinde olumlu etki meydana getirecek, eşinizden de bebeğinize yansıyacaktır.

Bebeğinizi görmek, eşinizi ziyaret etmek amaçlı daha çok kişi misafiriniz olacaktır. Bu süreçte eşinizin rahatlığını bebeğinizi rahatlıkla emzirebileceği ortamların kontrolünü, baba olarak siz yönetmeli olabildiğince sakin ortamlarda bulundurmaya çalışmalısınız. Misafirlerinizde bunun anlayışını gösterecek, kusur olarak bakmayacaklardır. Eşinize bebek bakımı konusunda yardımcı olmanız hem sizin hem de bebeğinizin hoşuna gidecektir. Bebeğinizin karnını doyuramayacak olsanız bile, bezini değiştirebilir, uyumasını sağlayabilir, banyo masaj gibi bakımına dair her şeyi yapabilirsiniz. Bu konulara sizinde dahil olmanız, eşinizin iyileşme süreci için büyük katkı sağlayacaktır. Bebeğinizle konuşmanız ve göz temasında bulunmanız oldukça önemli, annesinin sesini tanıyan bebek zaman içerisinde babasının sesini de tanıyacaktır. Göz temasınız, konuşmanız bebeğinize güven verecektir. Babası ile arasında ki iletişimi güçlenecek bağ kurulmaya başlayacaktır. Bu süreçte eşiniz içinde, muhtemelen önemli olan anları ölümsüzleştirebilmek isteyecektir. Fotoğraf çekimleri baba olarak sizin tarafınızdan yapılabilir. Eşiniz iyileşme sürecindeyken bebeğinizin, eşinizin, bebek baba fotoğraflarını  çekebilir en mutlu anlarınızın hatırasını meydana getirebilirsiniz.

DİĞER BEBEK VE BABA ARASINDAKİ BAĞ YAZILARINI ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

AnnemBilio.com, bebek ve baba arasındaki bağ konusunda önemli tüm bilgileri çok yakından anlık olarak takip etmektedir, bu konuda son yazı ve gelişmeleri yayınlamaktadır. Bu nedenle annembilio.com'un yayınladığı bilgilendirme yazılarını takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. AnnemBilio.com'da yayınlanan bebek ve baba arasındaki bağ konusundaki en kaliteli yazıları en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bizi takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir